AUTOBUSEM

Autobus č. 80 jezdí v letní sezóně od 27. 4. do 28. 10. 2024, a to vždy v sobotu, neděli a ve státní svátky ze zastávky Česká v časech 9:30 až 17:30 každou hodinu. Zpět jede 9:38 a poslední spoj v 17:38 hodin.

AUTEM

Na hrad Špilberk platí zákaz vjezdu. V odůvodněných případech lze požádat o vydání povolení k vjezdu, umožňující příjezd vozidla (do 6,5t) k hradu vjezdovou branou ze směru od ulice Gorazdova. Informace tel.: +420 542 123 670.

ZÁJEZDY

Pro možnost vjezdu a odstavení autobusu na místě je nezbytné se předem informovat na telefonním čísle +420 542 123 670.  Pro parkování i vjezd autobusu je nutné mít platnou výjimku.

"PĚŠKOBUSEM"

Trolejbus č. 25 a 26, zastávka Tvrdého

Tramvaj č. 3,4,5,6,12, zastávka Šilingrovo náměstí

PĚŠKY

Na hrad Špilberk se dostanete z centra města téměř ze všech stran. Dominanta Brna, kde sídlí Muzeum města Brna a kde se odehrává rozsáhlý kulturní program, je nepřehlédnutelná. Těšíme se na Vaši návštěvu.

BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP

Bezbrariérová cesta na hrad vede branou z ulice Gorazdova. Po příjezdu na malé nádvoří, kde se nachází pokladna, ve které je možné zakoupit vstupenky, je potřeba se domluvit s pokladními. Veškerý interiér hradu bezbariérový není, ale do větší části se dá dostat výtahem, který je přístupný pouze po předchozí domluvě na pokladně a s naší ostrahou, která vás doprovodí na základě vstupenky.

Pokud plánujete svoji návštěvu dopředu, zavolejte prosím na pokladnu s předstihem, abychom na vás byli připraveni.

 

SENIORBUS

Seniorbus je služba určená pro snadnější cestování seniorů k lékaři, na nákupy nebo za kulturou a využít ji můžete také na cestu na hrad Špilberk! Na jejím provozu se podílí DPMB a Magistrát města Brna. Služba je určena pro osoby starší 70 let nebo držitele průkazů ZTP či ZTP/P s trvalým bydlištěm ve městě Brně. Cena za jednu jízdu činí 50 Kč, platí se v hotovosti řidiči. 

Zavřít
Loading...