Tento školní rok je pro Základní uměleckou školu PhDr. Zbyňka Mrkose, Brno, Došlíkova 48 rokem významného výročí, z čehož pro společnou výstavu žáků výtvarných ateliérů vyplynulo zajímavé téma „ČAS“.

Čas, který se dá změřit, ale nedá se chytit a nemůžeme ho vidět. Přestože přítomný čas je výjimečný a nikdy se nebude opakovat, všichni vnímáme, že čas bez ustání běží. Někdy rychle, jindy zase pomaleji a někdy se doslova vleče. Ale co kdybychom ho zastavili? Co kdybychom ho vrátili? Co kdybychom sestrojili stroj času? Těmito a dalšími tématy se žáci a studenti výtvarných ateliérů inspirovali při práci na výtvarných dílech pro výstavu připravovanou v jižním křídle hradu Špilberku.

V ZUŠ poskytujeme dlouhodobé a systematické výtvarné vzdělávání, rozvíjíme výtvarné vnímání, cítění a myšlení. Učíme tvořivosti, samostatnému přemýšlení i výtvarné relaxaci. Žáci a studenti si během studia vyzkouší řadu oblasti výtvarného vyjadřování a na letošní výstavě žáků výtvarných ateliérů židenické základní umělecké školy tak představíme zajímavou a pestrou kolekci výtvarných prací z oboru malba, kresba, grafika, koláž, keramika nebo kombinované techniky.

Umění je způsobem komunikace, způsobem poznávání a vyjadřování se ke světu kolem nás a právě díky tvořivému přístupu všech 135 vystavujících mladých autorů bude letošní výstava opět jedinečná.

Kdy?

Od: Čtvrtek 23.5.2024

Do: Neděle 16.6.2024

10:00–18:00

Místo konání

hrad Špilberk

Vstupné

Zdarma

Zavřít
Loading...