Muzeum města Brna má tu čest představit výstavu Architecture Dialogues od renomovaného architekta a profesora Massachusettského technologického institutu (MIT), Rafiho Segala, která se bude konat od 10. dubna do 9. června 2024 v technickém podlaží vily Tugendhat.

Tato unikátní výstava představuje dva poslední projekty Rafiho Segala, které se zaměřují na re-definici současného domova a občanského prostoru. Jak nové představy o kolektivitě a sdílení ovlivňují výslednou typologii a design budov? To je jedna z klíčových otázek, kterou tato výstava provokuje.

Výstava prezentuje autorské náčrty, kresby, plány, modely a videoprojekce, které ukazují inspirativní koncepty Rafiho Segala, reagující na nové formy současného bydlení a zpochybňující konvenční představy o soukromém a kolektivním prostoru. Důraz je kladen na význam vhodného umístění budov do jejich okolí, ať už v městském nebo venkovském prostředí.

Projekt Carehaus představuje inovativní přístup k architektonické typologii staveb pečovatelských služeb. Tento model co-housingu poskytuje prostor pro seniory, osoby s postižením a jejich pečující, podporujíc tak mezigenerační interakce a komunitní aktivity. Projekt vychází z úzké spolupráce se zainteresovanými obyvateli dvou amerických čtvrtí.

Domy Korthi v Řecku představují současnou interpretaci kykladské architektury a model gathering-home. Tyto domy, navržené pro rodiny, zdůrazňují propojení vnitřních a venkovních sdílených prostorů, podporující interakce mezi členy rodiny a přáteli.

Oba prezentované projekty, Carehaus a domy Korthi, vycházejí z konkrétních podmínek místa.

Kdy?

Od: Středa 10.4.2024

Do: Neděle 9.6.2024

Úterý - Neděle 10:00 - 18:00

Místo konání

vila Tugendhat - technické podlaží

Vstupné

Zdarma

Zavřít
Loading...