Moje Brno - obrazy Stanislava Sedláčka

Výstava Moje Brno představuje ve dvou sálech výstavních prostor Křížové chodby Nové radnice 24 olejomaleb a 1 akvarel výtvarníka a pedagoga Masarykovy univerzity Stanislava Sedláčka.

Stanislav Sedláček je autorem 12 samostatných výstav a účastníkem kolektivních výstav. Jeho akvarely Brna využívají město Brno a Jihomoravský kraj k propagačním účelům a předávají vyznamenaným zahraničním a domácím osobnostem. Za svůj přínos v oblasti výtvarného umění byl oceněn v roce 2010 Cenou Jihomoravského kraje, v roce 2013 stříbrnou medailí Masarykovy univerzity, v roce 2014 zlatou medailí sv. Cyrila a Metoděje brněnským diecézním biskupem a v roce 2016 Cenou města Brna v oblasti „mimořádný přínos městu Brnu“. Kromě městských motivů se v posledních letech více věnuje figurální tvorbě včetně knižních ilustrací (E.A.Poe – „Havran“, O. Mikulášek – „Krásné jho“ a další tituly) a v neposlední řadě se ve svých obrazech nostalgicky vrací ke kráse starých automobilů, automobilových závodů a k časům, kdy na našich železnicích kralovaly parní lokomotivy. Řadu let přispívá svými obrazy v rámci charitativních akcí na dobročinné účely pro řadu nadačních fondů. Z výtvarných technik kromě akvarelu používá olej a akryl především u velkoformátových prací.

Deset obrazů ve výstavě představuje podoby města Brna a patnáct z nich odkazuje na historii automobilových závodů a železnice.

Kdy?

Od: Sobota 3.2.2024

Do: Neděle 25.2.2024

Místo konání

Křížová chodba Nové radnice

Vstupné

Zdarma

Zavřít
Loading...