František Navrátil. Sochy a kresby

Výstava František Navrátil. Sochy a kresby je věnovaná rodákovi z moravských Borkovan. V loňském roce uplynulo devadesát let od Navrátilova narození a zároveň deset let od jeho úmrtí. Vzhledem k takto významným výročím se Muzeum města Brna rozhodlo letos věnovat výstavu právě tomuto umělci, který je známý především jako autor portrétních bust známých brněnských a moravských osobností. Ve výstavě je k vidění soubor portrétních plastik počínaje Navrátilovým „učitelem“ Vincencem Makovským, přes skladatele Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů, básníky Jana Skácela a Vítězslava Nezvala, až po lékaře Otakara Teyschla a zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda.


Součástí výstavy je také menší cyklus volné figurální tvorby – sochařské i kreslířské – v níž autor často dospíval na hranici abstraktního tvaru, a taktéž fotografie Navrátilových soch ve veřejném prostoru.

Kdy?

Od: Čtvrtek 5.10.2023

Do: Neděle 5.5.2024

Úterý–Neděle 10:00–18:00

Místo konání

Hrad Špilberk

Vstupenka v rámci prohlídkového okruhu Muzeum, který zahrnuje sedm stálých expozic: Od hradu k pevnosti, Žalář národů, Brno na Špilberku, O nové Brno, Rakouská Morava, Moderna, Od moderny po současnost.

Zavřít
Loading...